Tedaviler

İmplant

Dental implantlar diş kaybının olduğu bölgelerde çene kemiği içerisine yerleştirilen, yapay birer diş köküdürler. Uygulanacak protez tipine göre üst yapıları vardır.

Günümüz diş hekimliği uygulamalarında, hastaların kaybettikleri estetik, çiğneme, konuşma gibi fonksiyonların implant destekli restorasyonlar sayesinde düzeltilmesi mümkündür.

Dişler çekildikten sonra diş köklerinin etrafını saran kemik zamanla erimeye başlar, buna rezorbsiyon denir. Kemik rezorbsiyonu sonucunda yüz profili bozulur, dudak ve yanak desteği ortadan kalkar.

Ağız çevresindeki kırışıklıklar artar ve burun ve çene ucu birbirine yaklaşır. Kemik rezorbsiyonunun önlenmesi amacıyla uygun durumlarda çekilmiş dişlerin köklerinin yerine implant yerleştirilmesi düşünülmelidir.

Diş eksiklerinin giderilmesinde kullanılan sabit ya da hareketli protezler kaybedilen dişlerin sadece kron (dişlerin ağız içerisinde görünen kısmı) kısmının yerine konulmasını sağlar. Kron dışında kökün de ağıza yerleştirilmek istenmesindeki amaç kemiğin varlığını korumaktır.

Kemik, implant yüzeyleri ile sıkı bir bağ kurar ve doğal dişler gibi fonksiyona girmelerini sağlar. İmplant destekli sabit protezler ile sağlanan ısırma ve çiğneme fonksiyonları kemiği stimüle ederek kemik rezorbsiyonunu önlemektedir.

Ayrıca dental implantların kullanımı ile kaybedilen dişe komşu dişlerin de küçültülmesine gerek kalmamakta ve doğal dişlerin sağlığı korunmaktadır. Size uygun implant tedavisi, titizlikle muayeneniz yapıldıktan sonra hekiminiz tarafından planlanmalıdır.


Bilgi ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz